Засоби захисту рослин для промислового вирощування соняшнику
Україна завдяки своїм чорноземів досить довго входить в трійку світових лідерів з виробництва соняшникової олії. Але мало мати гарну землю — важлива агротехніка, яка дозволить збільшувати врожай. Зокрема, необхідно правильно підібрати засоби захисту рослин.
Два найважливіших пестициду — протруйник насіння і гербіциди від бур'янів.
Чому важлива обробка насіння?
Соняшникові насіння — ласий шматочок не тільки для людини, але й для гризунів і птахів. Висока калорійність, прекрасний набір поживних речовин також приваблює комах-шкідників, а крім того, стає причиною оптимальних умов для розвитку грибкових інфекцій. Якщо врахувати, що соняшник часто висівають без тривалого відпочинку землі від цієї культури, ризик, що молоді рослини постраждають від типових для соняшника грибкових захворювань (несправжньої борошнистої роси і різних видів гнилі), дуже високий.
Тому протруйник насіння в Україні — обов'язкова складова агротехніки соняшнику.
В залежності від ситуації застосовують протруйники насіння:
- Фунгіцидні (протигрибкові);
- Інсектицидні (для боротьби з комахами-шкідниками);
- Об'єднані.
Останній варіант найбільш ефективний, такий протруйник насіння купити в Україні воліють більшість прогресивних виробників аграрної продукції.
Протруювач насіння в Україні можливо наносити на насіння трьома способами:
Сухим — протруйник у порошкоподібному стані наносять на насіння і перемішують. Цей спосіб простий, але препарат тримається на насінні недостатньо добре;
Полувлажным — на насіння наносять активна речовина і потім змочують їх водою, щоб після висихання протруйник тримався на насінні краще;
Вологим — насіння замочують в розчині або суспензії з активною речовиною.
Останні два способи приводять до підвищеного вмісту вологи в насінні, тому їх можна застосовувати тільки безпосередньо перед висівом.
Якщо ви маєте намір протруєне насіння зберігати, застосовуйте протравлювачі з гідрофобною складової, які створять полімерну захисну плівку. Такі компоненти дозволяють уникнути передчасного проростання насіння.
Найбільшою популярністю користуються такі лінійки протруйників для насіння соняшнику:
- Гаучо;
- Круїзер;
- Ультрас Дуо;
- Табу;
- Супервин;
- Матадор;
- Сидоприд;
- Имисид.
Гербіциди для соняшнику: етапи застосування
Гербіциди почали в Україні активно застосовувати саме на соняшниках, так як прополка колючим культури мало в кого викликала захват.
Підбір гербіцидів для соняшнику — справжнє мистецтво, оскільки зараз багато гібридів, які проявляють різну стійкість при впливі різних хімікатів. Якщо ви будете обробляти сходи, вибирайте для посівів якісне насіння. Це дозволяє гарантувати, що вони переживуть обробку від бур'янів.
Існує два типи гербіцидів для полів соняшнику — досходове і післясходове.
Досходове наносять після висіву соняшнику на грунт, вони створюють особливу плівку, яка не дозволяє піднятися сходам бур'янів. Ця різновид гербіцидів заважає розвиватися і посівам соняшнику, тому застосовують препарати такого типу тільки в тому випадку, якщо поле містить велику кількість насіння бур'янів.
Оптимальним рішенням в такому випадку стане і застосування на полі гербіциду суцільної дії, наприклад, восени після збирання врожаю. Таким чином можна знищити багаторічні бур'яни — пирій, осот.
Післясходові гербіциди застосовують з урахуванням найбільш розвинених і нав'язливих бур'янів.
Більшість післясходових гербіцидів поділяють на:
- Протизлаковий;
- Проти дводольних рослин;
- Об'єднані.
Будь гербіцид, якщо збільшити його концентрацію при обробці посівів, стає препаратом суцільної дії і здатен пошкодити культурній рослині.
Популярними гербіцидами є:
- Варяг;
- Селефит;
- Харнес;
- Айдахо;
- Тизер;
- Ланкастер;
- Промекс;
- Альфа-Прометрин;
- Основа;
- Еталон;
- Кратос.
Ідеальне рішення — купувати насіння певного бренду і застосовувати технологію і препарати тієї ж компанії. Але якщо виявляється, що купити гербіциди в Україні від всесвітньо відомого бренду для вас дорого, звертайте увагу на українські аналоги — вони випускаються з імпортної сировини, але розфасовка на місці істотно здешевлює їх вартість.
На протруйники і гербіциди ціна в Україні доступна. А якість готовий гарантувати наш інтернет-магазин, якщо вас зацікавить наша продукція.