Засоби захисту рослин і період їх розкладу
Більшість хімічних препаратів, які застосовуються для обробки сільськогосподарських культур або ділянок, де вони будуть рости, мають невеликий період розпаду.
Якщо ви вирішили інсектициди купити в Україні або інші пестициди, обов'язково поцікавтеся періодом їх розкладання. Важливо враховувати цей показник, щоб отримана продукція була безпечною.
Але чи може трапитися так, що період, коли хімікати зникнуть, зміниться?
Давайте розглянемо всі питання більш докладно.
Що впливає на період розкладання хімічних засобів захисту?
Чому можна, наприклад, купити гербіциди в Україні і зберігати їх півроку або рік на складі перед застосуванням, але вони повинні будуть розкластися після застосування протягом 1 місяця? Що впливає на процес розкладання?
Як тільки упаковка з препаратом відкрита, на хімічні засоби захисту рослин починають діяти такі фактори:
- Ультрафіолетове випромінювання;
- Контакт з киснем;
- Контакт з вологою.
Більшість препаратів починають розкладатися під впливом зазначених факторів на менш токсичні сполуки.
Деякі препарати (це стосується в першу чергу ґрунтових гербіцидів) здатні випаровуватися або навпаки — проникати з водою в глибинні шари грунту. Такі препарати схильні до накопичення в грунті.
У деяких випадках погодні зміни призводять до того, що дощі розмивають і опускають препарати вглиб ґрунту, що може уповільнити розщеплення препаратів.
Потрібно пам'ятати про те, що чим вище концентрація хімічних засобів захисту, тим повільніше вони розкладаються. Тому категорично заборонено "для більшої дієвості" збільшувати концентрацію препаратів. Це може призвести до того, що гербіциди будуть шкодити посадженим на ділянці культурним рослинам, а інсектициди будуть завдавати шкоди навіть здоров'ю споживачів сільськогосподарської продукції.
Існує період розкладання у біологічних засобів захисту?
Хоч на хімічні фунгіциди та інсектициди ціна в Україні цілком доступна, а їх дієвість доведено, все більше людей прагнуть застосовувати на ділянках або навіть полях біологічні препарати.
Магазин "Агросидс" у каталогах пропонує для таких споживачів фунгіциди біологічного походження, але при великому бажанні можна знайти і інсектициди з біологічним принципом дії. Зокрема, для знищення комах-шкідників застосовується паразит-трихограма, який розпилюється над полями. Ці паразити відкладають яйця в тіло комах, які шкодять врожаю і захищають поля на протязі всього сезону — такі організми походять із тропічних країн, тому не здатні пережити суворі українські зими, тож навесні або влітку наступного року обробку трихограмою доводиться повторювати.
Період дієвості препаратів біологічного походження зазвичай набагато довше, ніж у хімічних засобів захисту рослин. Навіть розведений у воді препарат здатний зберігатися без істотного збитку для його дієвості кілька тижнів або навіть місяців.
Кроме того, препараты биологического происхождения абсолютно безвредно для людей, животных, насекомых. Присутствие в плодах подобных микроорганизмов никак не повлияет на здоровье людей, которые их употребили в пищу.
Какие факторы должны влиять на выбор средств защиты растений?
Первый фактор, который нужно учитывать — репутация производителя. Если вы покупаете фунгициды "Байер" в Украине, то можете рассчитывать на эффективность в борьбе с грибковыми заболеваниями и своевременное расщепление препарата, который не повредит здоровью потребителей готовой продукции.
Второй фактор — правильный выбор реализатора средств защиты растений. Нужно искать не тех, кто предлагает самую дешевую продукцию, а тех, кто реализует оригинальные и действенные средства защиты растений. На инсектициды, фунгициды или гербициды цена в Украине не может быть ниже, чем в странах, где эта продукция производится!
Все остальные вопросы относительно безопасного решения разнообразных сельскохозяйственных проблем можно просто задать менеджеру — и он обязательно подскажет, какой препарат выбрать и как его правильно применять.